Haber

Yunan basınından seçim iddiası: O aday 8 puan önde

Türkiye’de seçimlere sayılı günler kalırken, 14 Mayıs’ta oynanacak yarış dünya gündeminde tartışılmaya devam ediyor. Yunan gazetesi Proto Thema seçimlerin bir analizine yer verdi. Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD büyükelçisine yansımasına atıfta bulunarak, Erdoğan’ın yüzde 8 farkla önde olduğunu yazdı.

ERDOĞAN 8 SAYI ÖNDE

Yunan Proto Thema gazetesi, muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Önder Recep Tayyip Erdoğan’ın durumunu karşılaştırdı. Yunan yerel kanalı SKAI’nin değerlendirdiği verilere göre gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzde 42 ile Kılıçdaroğlu’nun yüzde 34 ile 8 puan önünde olduğunu belirtiyor.

Gazete, haberin devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’den ayrılışına değindi. ABD’ye ve ABD Başkanı Joe Biden’a ders vermek istediğini ifade eden Proto Thema “Bu seçimde ABD’ye iyi bir ders vermeliyiz. Bir yanda Biden oradan konuşuyor, diğer yanda Biden’ın büyükelçisi (Jeff Flake) buraya Kılıçdaroğlu’nu ziyarete geliyor. Yazık. Sen büyükelçisin. .Bu saatten sonra Cumhurbaşkanından nasıl randevu isteyeceksiniz?sözleri vardı.

egirdirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu