Haber

Ünlü oyun şirketinde kriz: Çalışanlar hapse atıldı!

Çinli teknoloji devi Tencent Holdings’in bazı çalışanları hapis cezasıyla karşı karşıya. Şirket, dolandırıcılık, yolsuzluk ve zimmete para geçirme iddiasıyla 100’den fazla çalışanını işten çıkardı. Ayrıca 10’dan fazla kişiyi polise ihbar etti ve rüşvet aldığı tespit edilen bir çalışan üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.

TENENT ÇALIŞANLARINI YOLSUZLUK NEDENİYLE kovdu

Dünyanın en büyük oyun şirketi Tencent’te sular durmuyor. Şirketin işten çıkarma ve yönetim kurulunda mükemmel kararlar almak zorunda kalan Çinli şirket, sonunda 100’den fazla çalışanını işten çıkardı.

Şirketin yolsuzlukla mücadele kampanyası, 2022’de çalışanlar arasında kara para aklamanın önceki yıllara göre daha fazla olduğunu ortaya koydu. Kurum içinde tespit edilen yolsuzluk ve dolandırıcılık olaylarını yıllık olarak raporlayan Tencent, bu sayının 2022’de en yüksek noktaya ulaştığını belirtti.

2022’deki yolsuzluk, şirketin oyun stüdyolarından araştırma görevlilerine kadar uzanıyordu. İç kaynaklara göre, Haberlerve Medya içerik kümesi çalışanlarının yanı sıra oyun stüdyoları TiMi ve Lightspeed.

Tencent CEO’su Pony Ma, şirket içindeki yolsuzluğun kritik olduğunu kabul etti. “Bazı yöneticilerin dahil olduğu yolsuzluk gerçekten şok edici. Bu yıl Tencent, dahili geri ödemeleri ve harici tedarikçilerden veri toplayarak dolandırıcılıkla mücadele etmek için dijital yeteneği tanıttı” dedi.

Tencent Holdings’deki krizler de Çin hükümetinin amacıydı. 18 ay boyunca yeni oyunlar yayınlamaktan men edilen Tencent, hapis cezalarıyla iç yolsuzluğu bitirmek istiyor. Ancak şirketin yan kuruluşları bile yolsuzluğa bulaşmış durumda.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

haberyesilyurt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu