Haber

Kuşadası Belediye Başkanı Balıkçı Kahvesini Yenileme Sözü Verdi

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, ARYA A.Ş bünyesinde pırıl pırıl bir tesis olarak Kuşadası’nın simge mekanlarından Balıkçılar Kahvesi’ni kısa sürede kente kazandıracaklarını söyledi.

Kuşadası’nda faaliyet gösteren yerel medya temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Belediye Başkanı Ömer Günel, Balıkçılar Kahvesi ile ilgili bir soruya yanıt olarak açıklama yaptı. Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Balık Hali’nin üst katında yer alan ve Kuşadası Belediyesi’ne ait olan Balıkçı Kahvesi’nin yenileme projesinin, yıkılma tehlikesi nedeniyle revize edildiğini belirterek, “Aynı zamanda bu konuda uzman bir ekiple çalışıyoruz. Belediye binamızı yıkım için yıktık.Esnaflarımız en ufak bir zarar vermeden gerekli yıkım çalışmalarını tamamladıktan sonra Balıkçılar Kahvesi’ni modern, pırıl pırıl bir tesis olarak halkımızın kullanımına açacağız.Tesis Arya A.Ş. tarafından işletilecektir. Ş.’ye Su Ürünleri Kooperatifine 152 metrekare idari ofis alanı tahsis edeceğiz. Balık Hali’ne de 152 metrekare idari ofis alanı tahsis edeceğiz. “Meydandaki kötü kokuyu ortadan kaldıracağız. Meydanda bir çalışma yürütüyoruz. 4 buçuk yıldır hangi sözleri verip, hangi sözleri bozduğumu gördünüz. Her zaman daha fazlasını yaptım. Balıkçılar Kahvesi ile ilgili verdiğim sözü elbette tutacağım” dedi.

Kendisinin Kuşadası için çalışan ve balıkçıları çok seven bir belediye başkanı olduğunu belirten Belediye Başkanı Ömer Günel, şöyle konuştu: “Balıkçı Kahvesi yapma irademizi açıkladığımız bir dönemde kooperatifle el sıkıştık ve hayata geçirmek için kolları sıvadık. Protokol gereği bazı çevreler, tabiri caizse, Pişen yemeğe su kattı. Kuşadası’nda ilk defa böyle bir şeye şahit oldum. Bütün balıkçılara aferin demek isterdim ama hepsine değil. balıkçılara da, bana böyle davranan arkadaşlarıma da. Ama Kuşadası’nda artık tehdit ve şantajla işler yürümüyor. Kuşadası’nın 30 yıllık tarihinde “Balıkçılara benim kadar kimse destek olmadı. Oltadan ağlara kadar balıkçılarımıza gerekli tüm ekipmanları sağladık. Önümüzdeki dönemde de ekipman desteği sağlamaya devam edeceğiz. Balıkçı Kahvesini de yine şehrimize kazandıracağız.” – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu