Haber

Kılıçdaroğlu’nun seccadeye bastığı meydandaki isim konuştu: Antika kilim gibi düşünmüştüm

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seccade üzerinde ayakkabısıyla çektiği fotoğrafların yankıları sürüyor.

Konuyla ilgili tartışmalar sürerken Kılıçdaroğlu, “Özür dilerim, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Dünyada kimsenin canını yakmak istemiyorum. özellikle milletim”. Tartışmalar durmuşken bu kez Kılıçdaroğlu’nun CHP milletvekili adayı Ali Acar ile fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı.

“ORUCU TUTAN, NAMAZI HAK EDEN BENİM”

Kılıçdaroğlu’nun seccadeye basarken çektiği yeni fotoğrafla ilgili CHP’den henüz açıklama yapılmazken, meydandaki milletvekili adayı Ali Acar konuyla ilgili konuştu. Gazeteci Nevzat Çiçek’e konuşan Acar, “Otantik bir görüntü vardı ve namaz kılınan yere ayakkabıyla girilmediğini bildiğim için dikkat etmemiştim. Seccade değil antika kilim sandım.” Ben de oruç tutan ve namaz kılan bir insanım. Otantik bir görüntüsü vardı ve camiye ayakkabıyla girilemeyeceğini bildiğim için dikkat etmedim” dedi.

“ANTIK HALI GİBİ DÜŞÜNÜYORUM”

“Seccade değil de antika kilim diye düşündüm o yüzden paylaştım” diyen Acar, şöyle devam etti: “Bize haksızlık oluyor. Doğru bulmuyoruz. Odada 9 kişi var. Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu, 5 aday adayı ve 2 koruma vardı, “Önce farketmedik, sonra fark edince sildik. Loş ışıklı bir yer olduğu için ve kilim ile seccade özgün iç içe geçtiği için antika kilim zannettik ama fark edemedik. Ayakla girilen yere seccade konulmayacağını bilen biriyim.

karasu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu