Ekonomi

Kayseri 4. Organize Sanayi Bölgesi Onaylandı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yürütme Konseyi Başkanı Mehmet Büyüksimitci; Tarım Bakanlığı tarafından onaylanan 4’üncü Organize Sanayi Bölgesi’nin Kayseri’nin ihtiyacı olan sanayi alanlarını karşılayacağını söyledi.

geçtiğimiz günlerde şehre gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati; Tarım Bakanlığı’nın Kayseri’de 4. organize sanayi bölgesinin kurulmasına onay verdiğini söyledi. 4’üncü organize sanayi bölgesi için çalışmaların hızla devam ettiğini ifade eden KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci; Emeği geçenlere teşekkür etti. Önder Büyüksimitci, kurulacak OSB’nin şehrin ihtiyacını karşılayacağını belirterek; “Bilindiği üzere Kayseri’de 4. OSB’nin kurulması için çalışıyorduk. Nihayet geçtiğimiz günlerde Tarım Bakanlığı’ndan beklediğimiz onayı aldık. OSB’nin kuruluşunda en zor dönemeç buydu. Mehmet Özhaseki Kayseri’nin büyük ihtiyaç ve talebi olan sanayi bölgelerinin gelişmesinde çok önemli bir dönüm noktasını geride bıraktık.Sonra yapılacak olan OSB’mize şu an itibariyle 1.400 civarında firma ile önemli bir talep geldi. bu haliyle ilk etabını tamamlayarak inşallah önümüzdeki aylarda 2. ve 3. fazda genişleme alanları ile ilgili çalışmalar yapacağız.Şimdilik bismillah dedik. Sanayi bölgelerine olan ihtiyacı en azından şimdilik görebiliyoruz” dedi.

Firmaların talep yoğunluğundan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyüksimitci; “Özellikle bu organize sanayi bölgesi ‘yeşil organize sanayi bölgesi’ dediğimiz çevreye duyarlı bir organize sanayi bölgesi olacak. Katma maliyeti yüksek, ileri ve orta teknoloji seviyesinde yatırımların olmasını arzu ediyoruz. Önceliği bu yatırımcılara vereceğiz. Buradaki hedef segmentlerimiz makine, raylı sistemler, yenilenebilir enerji, güç teknolojileri, kompozit ve yeni nesil malzemeler, sağlık ve ileri teknoloji tıbbi cihaz ve cihazlar sanayi, elektrik elektronik, optik, otomasyon cihaz ve Burada teçhizat sanayi ve en önemlisi savunma ve mühimmat sanayi var” dedi. – KAYSERİ

haberula.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu