Haber

İnegöl; Müslüman Kardeşler İçin Dua Gecesinde Buluştuk

İnegöl Belediyesi, İsrail’in Filistin’de bir ayı aşkın süredir düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimiz için Filistin için dua gecesi düzenledi.

11 Kasım Cumartesi günü yatsı namazının ardından OSB Camisi’nde düzenlenen Filistin İçin Dua Gecesinde Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, “Kudüs’ün İslam Dünyası Açısından Önemi” konulu konuşmalar yaptı. Ayasofya Mescidi İmamı Hatibi Kurra Hafız Ferruh Muştuer, Filistin için Dua Gecesi’nde Kur’an tilaveti ve dualarıyla, Mevlidhan ve Kasidehan Mustafa Kaya ise kasideleri ve Mevlid Şerif’iyle Müslüman kardeşlerimizin sesi oldu.

 

Türkiye ZALİMİN KARŞISINDADIR, AÇILANLARIN TARAFINDADIR

Filistin için dua gecesinin ardından açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Masum insanların kanına, gözyaşlarına sessiz kalmamak adına Filistin için Dua Gecesi’nde bir araya geldik. Değerli hocalarımızın açıklamaları ve dualarıyla kardeşlerimizi dilimizle, kalbimizle düşmanlaştırmak, dualarımızla kardeşlerimize destek olmak istedik. Filistin’de yaşananlar adeta bir soykırımdır. Dünya sessiz kalsa da Türkiye sessiz kalmayacak. Ülkemiz, özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, her zaman zalimin karşısında, mazlumun yanında yer almaktadır. Bu gece başta Filistin olmak üzere tüm Müslüman coğrafyasındaki kardeşlerimiz için ellerimizi semaya açtık. Allah zalimlere fırsat vermesin. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. “Bütün Müslüman kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

İnegöllü vatandaşların katıldığı dua gecesi sonunda İnegöl Belediyesi helva ikramında bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu