Haber

Gelin, düğüne bir gün kala hayatının şokunu yaşadı!

Evlilik hayali kurduğu nişanlısı tarafından düğüne bir gün kala terk edilen Emel E., davacı oldu. Genç bayan, mahkeme aracılığıyla kaçak damattan 1.5 milyon lira aldı.

İstanbul’da yaşayan grafik tasarımcı Emel E., 6 yıldır birlikte olduğu erkek arkadaşıyla evlenme kararı aldı. TRTHABER’in haberine göre; Damat düğünden bir gün önce ortadan kayboldu. Evlenmeyi hayal ettiği adam tarafından kendisine haber verilmeden terk edilen genç bayan, günlerce uğraşmasına rağmen ne telefonla ne de sosyal medya aracılığıyla damada ulaşamadı. Tam bir ay sonra kaçak nişanlısı telefonu açtı ve evlenmekten vazgeçtiğini söyledi.

Savcılık da peşinde

6 yıllık faizinde ağır bir mali borcu olduğunu öne süren Emel E., süreci yargıya taşıdı. Nişanlısına verdiği yaklaşık 1.5 milyon lirayı iade etmek isteyen bayan, parayı tahsil etmek için icra takibi başlattı.

Bununla da kalmayıp hanım İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gitti. ‘Evlilik vaadiyle dolandırıcılık’ Eski nişanlısı hakkında suç duyurusunda bulundu. Emel E., başlattığı icra takibi sayesinde ödediği tüm parayı geri alırken, savcılık eski nişanlısı hakkında ‘dolandırıcılık’ suçundan soruşturma başlattı.

‘EVLİLİK SÖZÜ İLE DOLANDIRILDI’

Emel E.’nin avukatı Gizem Gonce, müvekkilinin evlilik vaadiyle aldatıldığını belirtti. git, “Bunun üzerine icra takibi yaptık ve kendisine bu banka aracılığıyla ödenen paranın gönderilen tutar üzerinden iadesini talep ettik. İcra takibi de sonuçlandı.”söz konusu.

yusufeli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu