Haber

CHP Milletvekillerinden Brezilya Arama Kurtarma Ekibine Teşekkür Ziyareti

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından yardım için Türkiye’ye gelen Brezilya arama kurtarma ekibini ziyaret ederek destekleri için teşekkür etti.

Ahmet Kaya ve Ünal Demirtaş, CHP Onikisubat İlçe Başkanı Ünal Ateş ile birlikte bugün de Kahramanmaraş’ta arama kurtarma çalışmalarını sürdüren Brezilya ekibini ziyaret etti.

“45 KİŞİ VE 3 ARAMA KÖPEĞİYLE TÜRKİYE’YE GELİYORUZ”

45 kişi ve 3 köpekten oluşan Brezilyalı arama kurtarma ekibi, depremzedelerin yardımına geldiklerini belirterek, “Havaalanında karargâhımız var. Komutanımız haber veriyor, oraya yardıma gidiyoruz. AKUT ile koordineli çalışıyoruz. .”

“MİLLETİMİZ ADINA MİNNETTARIZ”

Ahmet Kaya ise “Milletimiz adına minnettarız. Yardımlarınızı asla unutmayacağız” diyerek arama kurtarma ekibine teşekkür etti.

“ARAMA OPERASYONLARINDA ELİMİZDE OLDUK”

Arama kurtarma çalışmalarını yürüten AKUT temsilcisi, batıklarda yaptıkları çalışmalarda Brezilyalı grubun büyük katkı sağladığını belirterek, “Aramada bize çok destek verdiler. Köpeğimiz yoktu. Burada 3 köpekle bize destek oldular.Mevcut var ama buraya getiremedik Adana’da lojistik sebeplerden dolayı alamadık.Havalimanında makineler kalmıştı. Makine ve ekipmanlarıyla bize çok destek oldular. Son 4-5 gündür arama ve operasyonda elimiz den geldiler. Onlar olmasaydı pek çok şeyi başaramazdık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu