Ekonomi

Bülent Uçar, Pamuk AŞ’nin yeni başkanı oldu.

İzmir Ticaret Borsası’ndan yapılan açıklamaya göre, şirketin ilk genel kurulunda sermaye artırımı yapıldı ve yeni yönetim kurulu belirlendi.

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Bülent Uçar, görevi Barış Kocagöz’den devraldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bülent Uçar, “GDO Free Turkish Cotton” markasını daha da güçlendirmek için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Türkiye’nin pamuk üreten ülkelerden biri olduğuna işaret eden Uçar, şunları kaydetti:

“Tekstil ve konfeksiyon sektörümüz çok büyük bir üretim potansiyeline sahip. Aynı zamanda tüketimde de lider pazarlar arasında yer alıyoruz. Bu potansiyeli GDO’suz Turkish Cotton markamızla desteklediğimizde değerli bir pazar oluşturacağımıza inanıyorum. orta ve uzun vadede hem pamuk üretimimizin hem de sektörümüzün rekabet edebilirliğine katkı yeterli” İki kolun tüm paydaşları projeyi benimseyerek destek versin. Ayrıca markamızın sadece dokuma ve konfeksiyon branşı için değil, pamuk çekirdeğinden elde edilen yağ ve yem sanayi için de büyük değer taşıdığını belirtmek isterim. Standardımız da bu işlerin belgelendirilmesini içeriyor.”

Türkiye’de üretilen pamuğu ve pamuktan üretilen ürünleri markalaştırmak ve sürdürülebilir pamuk üretimini desteklemek amacıyla “GDO’suz Türk Pamuğu Projesi” başlatıldı. Proje kapsamında İzmir Ticaret Borsası, Ulusal Pamuk Kurulu ve İstanbul Dokuma ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği işbirliği ile Türk Patent Enstitüsü’nden “GDO’suz Türk Pamuğu” ibaresi ve “Garanti İşareti” tescili alındı. Markanın yönetimi için GDO’suz Pamuk AŞ kuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu