Haber

BMW İngiltere’deki otomobil yasağına karşı çıkıyor

Alman otomobil üreticisi BMW, İngiliz hükümetinin 2035 yılında yeni yakıtlı ve dizel otomobillerin satışına ilişkin yasağına karşı çıkıyor. BMW’nin küresel sürdürülebilirlik ve mobilite başkanı Thomas Becker, politika yapıcıları doğrudan bir yasak yerine artan hedeflere odaklanmaya çağırdı.

BMW elektrikli araç yasağına karşı çıkıyor

Futureflow.life’da yer alan habere göre BMW’nin küresel sürdürülebilirlik ve mobilite başkanı Thomas Becker, yeni dizel ve benzinli araçları yasaklamak yerine elektrikli araçlara yönelik hedeflerin yükseltilmesinin daha etkili bir strateji olacağını savundu.

Becker: “İçten yanmalı motorlu araç satın alacak müşteriyi neden elektrikli araç almaya zorlayayım ki?” söz konusu. Ayrıca yönetici, politika yapıcıların satışların yüzde 30’undan yüzde 40’ına hızlı bir şekilde nasıl ulaşılabileceği konusuna odaklanmasının daha anlamlı olacağını belirtti.

Becker’in önerisi, politika yapıcıların otomotiv segmentinde elektrikli araçların kullanımını hızlandırmak için satış hedeflerini artırmaya odaklanmaları yönünde. Becker’e göre bu yaklaşım, müşterilerin kendi tercih ve ihtiyaçlarına göre elektrikli araçlara yönelmesini teşvik edebilir.

Becker ayrıca hükümetin benzinli ve dizel araçlara yönelik yasağı 2030’dan 2035’e erteleme kararının BMW’nin elektrikli araç üretim planlarını etkilemeyeceğini vurguladı.

BMW, elektrikli araçlara önemli yatırımlar yaparak aslında otomotiv sektöründeki elektrik alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve sürdürülebilir bir mobilite vizyonu sunmayı hedefliyor.

BMW, elektrikli araç satışlarını artırmak için 2026 yılına kadar elektrikli araç satışını yüzde 25’e kadar artırmaya odaklanıyor.

Kaynak: Shiftdelete / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu